top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraComfort space

Jak se připravit na prodej nemovitosti

Aktualizováno: 10. 6. 2019

Jak je třeba připravit svou nemovitost a podklady pro její prodej aniž by prodávající v budoucnosti utrpěl finanční ztráty? O tomto tématu shrnující článek právě zde...Předsmluvní informace jako nástroj

Jestliže se chystáte na prodej své nemovitosti rodiného či komerčního charakteru, je třeba si uvědomit, že prodej nemovitostí není již to samé jak tomu bývalo před rokem 2014. Právě v roce 2014 s příchodem NOZ, respektive novehého občanského zákona se v oblasti prodeje nemovitostí staly významné změny ve vztahu k budoucím vlastníkům nemovitostí, kteří tímto zákonem získali poměrně velkou právní ochranu.


Odpovědnost za vady

Každá transakce ve vztahu k prodeji nemovitosti je zajištěna zákonou úpravou v tzv. předsmluvní informaci ve které zákon stanovuje tato pravidla.


Jako kupující nemovitosti má dle § 2129 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, právo uplatnit skryté vady do 5 let. Je však důležité zmínit, že tyto vady musely být na nemovitosti v okamžiku nabytí. Projevit se ale i mohou později.


Problémem samotným však bývá prokázní konkrétního stavu nemovitosti, což lze zajistit pouze sestavením technické zprávy v okamžik prodeje či nabídky nemovitosti budoucímu zájemci.


V této rovině doporučujeme využít našich odborných služeb prezentovaných na našem temyticky zaměřeném webu www.proverena-nemovitost.cz

#pripravanaprodej #inspekcenemovitosti #ochranaspotrebitele

143 zobrazení0 komentářů
bottom of page